Aktuálně:

1. června 2016

akt-1-6-2016-1
Do stylového měsíčníku Zen, jenž je přílohou deníku E 15, jsem připravila rozhovor s pivovarníkem Stanislavem Bernardem, který v létě roku 2015 navštívil i Marcelčinu chaloupku. I on se vydal na cestu sebepoznání. Rozhovor o tom, co ho k tomu dovedlo a jaká je jeho praxe, si můžete přečíst zde.

 

1. června 2016

akt-1-6-2016-2
Do květnové Meduňky jsem připravila rozhovor s propagátorkou tzv. kytkožroutství Janou Vlkovou. Je v něm mnoho zajímavostí o květeně kolem nás, zejména té jarní, která může zpestřit a ozdravit náš jídelníček.
Rozhovor si můžete přečíst zde.

 

5. května 2016

akt-vera-5-5-2016
Koncem dubna jsem si v tiskárně Finidr v Českém Těšíně vyzvedla už ‚třetí Marcelku‘, tentokrát v zimním hávu. Těší mě, že jste se na ni už těšili a dělá vám radost, ale nejen to – především nám všem pomáhá poznat a žít Pravdu. S láskou Věra.

 

17. února 2016

akt-17-2-2016-poltikovič

Do lednové Meduňky jsem připravila rozhovor s režisérem Viliamem Poltikovičem. Odpovědi na otázky týkající se času, prostoru a vesmíru nejprve hledal na studiích jaderné fyziky, ale záhy přešel na FAMU. Doposud natočil více než sto padesát filmů převážně s duchovní tématikou. Mimo jiné se v rozhovoru také dozvíte, co obnáší natáčení s dalajlamou, jaká témata režiséra oslovují právě nyní a jakým způsobem pracuje sám na sobě.
Rozhovor si můžete přečíst zde.

 

9. listopadu 2015

budarova01

Rozhovor s MUDr. Janou Budařovou nejen o léčbě konopím
Zajímavé informace o léčivém účinku konopí jsem se od MUDr. Jany Budařové dozvěděla nejen já, ale i čtenáři říjnové Meduňky. Říká se jí konopná doktorka a při mateřské dovolené se věnuje přednáškám o konopí a také konzultacím. Je sestrou známého herce Jana Budaře a v rozhovoru se mimo jiné svěřuje i se svým vlastním hledáním a poznáváním.
Rozhovor si můžete přečíst zde.

 

4. září 2015

aktualita-09-2015-s-pani-Podhornou

Rozhovor s Jarmilou Podhornou

V rozhovoru, který vyšel v srpnu 2015 v časopisu Meduňka, jsem si povídala s Mgr. Jarmilou Podhornou. Firma Naděje, kterou tato žena vybudovala až ve svém důchodovém věku, vyrábí jedinečné bylinné tinktury a také tinktury z pupenů (gemmoterapeutika), která tělu pomáhají léčebně i preventivně a dokonce je užívá i Marcelka s Romkem.
Rozhovor si můžete přečíst zde.

 

3. února 2015

akt-3-2-2015

Marcelka z hor 2
Koncem ledna 2015 jsem si v tiskárně Finidr v Českém Těšíně vyzvedla knihu Marcelka z hor 2, na kterou jsem se těšila stejně jako mnozí z vás. Přeju vám příjemné čtení a těším se s vámi na shledání. Srdečně Věra.

 

 

30. října 2014

akt-rijen-2014-1

Povídání o druhém pokračování knihy

V pondělí 13. 10. jsem byla znovu hostem pořadu Majky Rob Mezi nebem a zemí na Rádiu Sázava. Povídaly jsme si o pokračování knihy Marcelka z hor a přidaly i ochutnávku z nových kapitol. Záznam pořadu najdete zde.

Srpen 2014

2014 07 24 a01

Rozhovor s Tomášem Klusem – Dal jsem se do zásuvky

V sobotu 9. srpna vyšel v magazínu deníku Právo rozhovor s Tomášem Klusem, nad nímž jsme se společně sešli v červnu. Tomáš v něm mimo jiné vysvětluje, co mu přinesla popularita, a také co znamená žít v zemi za duhou.
Rozhovor si můžete přečíst zde.